«تئاتر دورنما» ( Theatre of Vistas )

بستری تازه برای پیوند و همنشینی فرهنگ شرق و غرب است که در بیست و دومین جشنواره ی بین المللی تئاتر دانشگاهی برای- و توسط – علاقه مندان سراسر جهان ارائه می‌شود. تئاتر دورنما برای تمامی متقاضیان فرصتی را فراهم می‌کند تا با هنرمندان سایر ملل دیدار کرده و در ورای کلمات، به زبان هنر، به تبادل دیدگاه های نوین عرصه‌ی تئاتر و آشنایی با روح و هویت هر فرهنگ بپردازند.

در این بخش، هنرمندان – پس از ثبت‌نام اینترنتی و پذیرش ابتدایی طرح برای راهیابی به “تئاتر دورنما” بخش بین الملل جشنواره – طی روزهای برگزاری با مشارکت در گروه هایی متشکل از حداقل سه ملیت، زیر نظر یک سرپرست ایرانی یا خارجی حاضر در جشنواره به تمرین برای یک اجرای حداکثر سی دقیقه ای به زبان انگلیسی – و یا فرم بی کلام – می پردازند.

در ایام برگزاری جشنواره، تمامی اجراهای تئاتر دورنما، بازبینی و داوری شده و ضمن اهدای تقدیرنامه به همه شرکت‌کنندگان این بخش؛ در صورت شایستگی آثار و هنرمندان به “بهترین اجرا”، “بهترین کارگردانی” و “بهترین بازیگر زن و یا مرد” جوایزی تعلق خواهد گرفت. شرکت کنندگان همچنین امکان نمایش اثر خود را به نمایندگان فستیوال های بین المللی دیگر کشورها که در جشنواره حضور خواهند داشت، می یابند.

گفتنی‌ است که “تئاتر دورنما” گرچه بخشی مستقل از بخش اصلی جشنواره است، اما شرکت کنندگانی که در سایر بخش‌های رقابتی حضور دارند، می‌توانند در “تئاتر دورنما” نیز شرکت نمایند و ارزیابی اجراهای این بخش، کاملا مجزا از سایر بخشی‌های اصلی جشنواره خواهد بود. علاقمندان و هنرمندان ایران می‌توانند با ارسال طرح و رزومه خود و یا صرفا اعلام علاقه‌مندی برای شرکت در این بخش، از طریق سامانه ثبت‌نام جشنواره به آدرس register.iiutf.ir ، در بخش “تئاتر دورنما” شرکت کنند.
آن دسته از علاقمندانی که تنها مایل به شرکت در بخش “تئاتر دورنما” می باشند نیز می توانند با انتخاب گزینه مربوطه و ارسال رزومه در سامانه ثبت نام برای بخش مذکور اعلام آمادگی نمایند

 

تئاتر دورنما