آثار راه یافته به بازبینی اول بخش تئاتر صحنه استان های تهران و البرز معرفی شدند

آثار راه یافته به بازبینی اول بخش تئاتر صحنه استان های تهران و البرز معرفی شدند

از سوی دبیرخانه جشنواره تئاتر دانشگاهی؛
آثار راه یافته به بازبینی اول بخش تئاتر صحنه استان های تهران و البرز معرفی شدند

دبیرخانه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران با قدردانی از استقبال دانشجویان برای حضور و مشارکت در این دوره ، اسامی آثار راه یافته به بازبینی مرحله اول بخش تئاتر صحنه استان‌های تهران و البرز را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران، گروه ارزیابی و انتخاب طرح و ایده‌های اجرایی بخش تئاتر صحنه استان‌های تهران و البرز متشکل از آقایان دکتر فارس باقری، سینا ییلاق بیگی و سیاوش قائدی اسامی آثار راه یافته به بازبینی مرحله اول این بخش را معرفی کردند. این در حالی است که هیات ارزیابی و انتخاب طرح‌ و ایده‌های اجرایی بر اساس سیاست اتخاذ شده دبیرخانه در این دوره آثار را با کد رهگیری و با حذف اسامی افراد و هنرمندان شرکت کننده مورد ارزیابی قرار داده‌اند.

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی ستاد برگزاری جشنواره از میان ۷۸۸ اثر ثبت‌نام شده در سایت، ۵۰۳ اثر صحیح برای بخش تئاتر صحنه دریافت شد که از این تعداد ۳۲۹ اثر به بازبینی مرحله‌ی اول راه پیدا کرد. همچنین از بین آثار ارائه شده ۱۰۵ اثر از دانشگاه آزاد اسلامی، ۶۱ اثر از دانشگاه سوره، ۵۷ اثر از دانشگاه هنر، ۴۸ اثر از دانشگاه تهران، ۲۱ اثر از دانشگاه جامع علمی کاربردی، ۱۱ اثر از دانشگاه تربیت مدرس ، ۲۶ اثر از دیگر مراکز آموزش عالی به بازبینی اول راه پیدا کرده‌اند.

طبق اطلاعیه منتشر شده از سوی دبیرخانه جشنواره «ثبت‌نام اشتباهی» دانشجویان سایر استان‌ها به جز تهران و البرز در بخش تئاتر صحنه، به بخش مناطق منتقل شده است، از سوی دیگر چنانچه دانشجویان یک هفته قبل از شروع بازبینی مرحله اول، کسری مدارک لازم از جمله گواهی اشتغال به تحصیل و مجوز نویسنده یا مترجم حتی در صورت اقتباس را ارائه ندهند، بازبینی نخواهند شد.

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران به دبیری امین مختاری پنجم تا چهاردهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به همت اداره کل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش‌های مختلف الف: مناطق «تئاتر صحنه» و ب: سراسری و بین‌المللی «تئاتر صحنه»، «تجربه های اجرا»، «نمایشنامه نویسی (جایزه استاد اکبررادی)، «پژوهش» (جایزه دکتر فرهاد ناظر زاده کرمانی)»، «ترجمه نمایشنامه»، «عکس، پوستر و تیزر»، «غیر رقابتی»، «کارگاه ها و درس گفتارها»، «مدرسان»، «جشنواره جشنواره‌ها» و «پایان نامه‌های برگزیده» ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان برگزار خواهد شد. بخش تئاتر صحنه مناطق نیز نیمه اول اسفند ماه سال ۱۳۹۷ میزبان هنرمندان و دانشجویان فعال عرصه تئاتر دانشگاهی خواهد بود.

 

دانلود آثار راه یافته به بازبینی اول بخش تئاتر صحنه