کارگاه «پانتومیم» توسط پینار اَلِو

کارگاه «پانتومیم» توسط پینار اَلِو

دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران دو کارگاه بین المللی در شهرهای کرمان و کاشان و یک کارگاه پژوهشی در تهران را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با رویکرد حمایتی از دانشجویان شهرستان در این دوره، دو کارگاه بین المللی در شهرهای کرمان و کاشان و یک کارگاه پژوهشی در تهران را برگزار می کند.

کارگاه «پانتومیم» توسط پینار اَلِو با همکاری دفتر انجمن علمی دانشجویی بازیگری- کارگردانی دانشکده هنر و معماری دانشگاه باهنر کرمان روزهای ۱۱ تا ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ و کارگاه «در جست‌وجوی دلقک درون» توسط دومینیک دوپو وودویل با همکاری خانه تئاتر کاشان و مرکز فرهنگی اقامتی منوچهری روزهای ۵ تا ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

همچنین در راستای نگاه پژوهشی این دوره از جشنواره، کارگاه «تمرین-پژوهش درباره‌ی دیوار و دیوار چهارم» توسط عباس جمالی (کارگردان، نویسنده و بازیگر) به مدت ۸ جلسه در شهر تهران برگزار خواهد شد.

در توضیح این کارگاه آمده است:
حصاری تعیین کننده وجود دارد که تمام دو گانه انگاری‌های ما را می‌سازد، همان دیواری که سطح تماشا و سطح تماشاگر را می‌سازد. این دیوار ایدئولوژیک‌ترین بخش تاریخ هنر است. در این کارگاه با مرور و پژوهش برای کشفی در این راستا تلاش خواهد شد.
*دیوار :هر چیزی که فضایی را محصور کند؛ خواه از مصالح بنایی باش خواه غیر از آن (لغت نامه دهخدا)

مدرس: عباس جمالی
۸ جلسه ۳ ساعته.
۵ تا ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۷
محل برگزاری: تهران
ثبت‌نام: ۰۹۱۲۸۳۰۵۴۹۹
اولیت شرکت در این کارگاه با اعضای کانون‌های تئاتر دانشگاه‌های هنری و غیرهنری خواهد بود.