جشنواره تئاتر دانشگاهی کارگاه های بین المللی برگزار می کند

جشنواره تئاتر دانشگاهی کارگاه های بین المللی برگزار می کند

دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران دو کارگاه بین المللی در شهرهای کرمان و کاشان و یک کارگاه پژوهشی در تهران را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با رویکرد حمایتی از دانشجویان شهرستان در این دوره، دو کارگاه بین المللی در شهرهای کرمان و کاشان و یک کارگاه پژوهشی در تهران را برگزار می کند.

کارگاه «پانتومیم» توسط پینار اَلِو با همکاری دفتر انجمن علمی دانشجویی بازیگری- کارگردانی دانشکده هنر و معماری دانشگاه باهنر کرمان روزهای ۱۱ تا ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ و کارگاه «در جست‌وجوی دلقک درون» توسط دومینیک دوپو وودویل با همکاری خانه تئاتر کاشان و مرکز فرهنگی اقامتی منوچهری روزهای ۵ تا ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

همچنین در راستای نگاه پژوهشی این دوره از جشنواره، کارگاه «تمرین-پژوهش درباره‌ی دیوار و دیوار چهارم» توسط عباس جمالی (کارگردان، نویسنده و بازیگر) به مدت ۸ جلسه در شهر تهران برگزار خواهد شد.

در توضیح این کارگاه آمده است:
حصاری تعیین کننده وجود دارد که تمام دو گانه انگاری‌های ما را می‌سازد، همان دیواری که سطح تماشا و سطح تماشاگر را می‌سازد. این دیوار ایدئولوژیک‌ترین بخش تاریخ هنر است. در این کارگاه با مرور و پژوهش برای کشفی در این راستا تلاش خواهد شد.
*دیوار :هر چیزی که فضایی را محصور کند؛ خواه از مصالح بنایی باش خواه غیر از آن (لغت نامه دهخدا)

مدرس: عباس جمالی
۸ جلسه ۳ ساعته.
۵ تا ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۷
محل برگزاری: تهران
ثبت‌نام: ۰۹۱۲۸۳۰۵۴۹۹
اولیت شرکت در این کارگاه با اعضای کانون‌های تئاتر دانشگاه‌های هنری و غیرهنری خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *